| Energimærke | A |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/ASKO-W2096R-W-energylabel-1.png |
| Lydniveau | 76 dB |
| Vægt | 77,5 kg |
| Motor | Kulfri |
| Varenummer | W2096R.W |
| Mål | H850 mm x B595 mm x D585 mm |
| Energiforbrug | 49 kWh/årligt |
| EAN | 3838782659409 |
| Centrifugering | 1600 omdrejninger |
| Vandforbrug | 48 L |
| Programmer | 19 programmer |
| Autodose | Ja |
| Hurtig program | Ja |
| Døråbning | Højrehængt |
| Timerfunktion (udskudt start) | Ja |
| Vaskekapacitet | 9 kg |

Spar 4.496,00 kr.
Køb for minimum 1.999,- kr. og få en gratis Frandsen Cool gulvlampe til en værdi af 1495 kr med i dit køb
1 på lager
ASKO W2096R.W Frontbetjent vaskemaskine med 1600 omdrejninger
Frontbetjent vaskemaskine fra ASKO i elegant skandinavisk design med slanke linjer og høj ydeevne. En energieffektiv og støjsvag vaskemaskine, der er udviklet til at levere optimale vaskeresultater i en travl hverdag.
Kraftfuld og støjsvag vask med vibrationsfri centrifugering
ASKO W2096R.W er udstyret med en kulfri inverter motor og centrifugerer med op til 1600 omdrejninger, hvilket giver effektiv vandudtrækning og kortere tørretid. Det vibrationsfri design sikrer samtidig en mere stabil og støjsvag drift. Motoren leveres med op til 10 års garanti.
Steel Seal™ – mere hygiejnisk vask
Den innovative Steel Seal™-låge er designet uden gummimanchet, hvilket reducerer ophobning af snavs og bakterier. Den tætte lukning bidrager til en mere hygiejnisk vask og længere levetid.
19 programmer og fleksibel betjening
Med 19 forskellige vaskeprogrammer får du stor fleksibilitet til at tilpasse vasken efter behov, materialer og mængde. Via det brugervenlige LCD-display kan både temperatur og centrifugering nemt justeres.
AutoDose for præcis dosering
AutoDose-funktionen sikrer automatisk korrekt dosering af vaskemiddel baseret på program, tøjmængde og vandhårdhed. Det giver et bedre vaskeresultat, mindsker overdosering og skåner både miljø og hud.
| Energimærke | A |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/ASKO-W2096R-W-energylabel-1.png |
| Lydniveau | 76 dB |
| Vægt | 77,5 kg |
| Motor | Kulfri |
| Varenummer | W2096R.W |
| Mål | H850 mm x B595 mm x D585 mm |
| Energiforbrug | 49 kWh/årligt |
| EAN | 3838782659409 |
| Centrifugering | 1600 omdrejninger |
| Vandforbrug | 48 L |
| Programmer | 19 programmer |
| Autodose | Ja |
| Hurtig program | Ja |
| Døråbning | Højrehængt |
| Timerfunktion (udskudt start) | Ja |
| Vaskekapacitet | 9 kg |



