| Energimærke | D |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/03/siemens-ki81rvfe0-datablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/Bosch-KIR81ADD-energilabel.png |
| Kapacitet | 310 L |
| Lydniveau | 34 dB |
| Vægt | 56,7 kg |
| Varenummer | KIR81ADD0 |
| Mål | H1772 mm x B558 mm x D550 mm |
| Energiforbrug | 91 kWh/årligt |
| Klimaklasse | SN-ST |
| Vendbar | Ja |
| EAN | 4242005371976 |
| Dørhængsel | Højrehængt |
| Belysning | Ja – LED |
| Integrerbar | Ja |
| Funktioner | SuperCooling |
| Display | Ja |

Spar 11.504,00 kr.
Køb for minimum 1.999,- kr. og få en gratis Frandsen Cool gulvlampe til en værdi af 1495 kr med i dit køb
Bosch KIR81ADD0 Fuldt integrerbart køleskab med LED-lys, softClose og 310 liter kapacitet
Fuldt integrerbart og elektronisk styret køleskab fra Bosch, udviklet til indbygning bag køkkenlåge for et stilrent og harmonisk udtryk i køkkenet.
Bosch KIR81ADD0 har en rummelig kapacitet på 310 liter og giver optimale muligheder for praktisk og overskuelig opbevaring af dine madvarer. Modellen er udstyret med en stor VitaFresh XXL-skuffe med klimakontrol, som hjælper med at holde frugt og grønt friskt i længere tid, samtidig med at den giver ekstra opbevaringsplads.
Den energieffektive LED-belysning sikrer et klart overblik over indholdet i hele skabet. Der medfølger desuden 3 æggebakker.
SuperCooling
Med SuperCooling-funktionen kan større mængder varer hurtigt nedkøles efter indkøb. Herefter vender temperaturen automatisk tilbage til normal indstilling.
SafetyGlass hylder
Køleskabet har 5 robuste glashylder, hvoraf 4 kan justeres i højden for maksimal fleksibilitet. Den praktiske flaskestøtte holder flasker sikkert på plads. Derudover får du 4 stabile og rummelige dørhylder, som giver ekstra opbevaringsplads.
SoftClose dør
SoftClose-funktionen sørger for, at døren lukker blødt og sikkert, når den når en bestemt vinkel.
Bosch KIR81ADD0 leveres med glidehængsler til montering af køkkenlågen. Døren er højrehængslet, men kan vendes efter behov.
| Energimærke | D |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/03/siemens-ki81rvfe0-datablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/Bosch-KIR81ADD-energilabel.png |
| Kapacitet | 310 L |
| Lydniveau | 34 dB |
| Vægt | 56,7 kg |
| Varenummer | KIR81ADD0 |
| Mål | H1772 mm x B558 mm x D550 mm |
| Energiforbrug | 91 kWh/årligt |
| Klimaklasse | SN-ST |
| Vendbar | Ja |
| EAN | 4242005371976 |
| Dørhængsel | Højrehængt |
| Belysning | Ja – LED |
| Integrerbar | Ja |
| Funktioner | SuperCooling |
| Display | Ja |



