| Energimærke | E |
|---|---|
| Leveringstid | På Lager: 1-3 hverdages levering |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/SIEMENS-GI81NVEE1Produktdatablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/Siemens-GI81NVEE1.png |
| Kapacitet | 212L |
| Lydniveau | 35 dB |
| Vægt | 63 kg |
| Varenummer | GI81NVEE1 |
| Mål | H1772 mm x B558mm x D545 mm |
| Energiforbrug | 235 kWh/årligt |
| Klimaklasse | SN-N-ST-T |
| Vendbar | Ja |
| EAN | 4242003941713 |
| Dørhængsel | Venstrehængt m. fladehængsler |
| Styring | Touch |
| NoFrost | Ja |
| Integrerbar | Ja *Køkkenlåge medfølger ikke |
| Funktioner | SuperFreeze – VarioZone – BigBox |

Køb for minimum 1.999,- kr. og få en gratis Frandsen Cool gulvlampe til en værdi af 1495 kr med i dit køb
Siemens GI81NVEE1 Fuldt Integrerbart fryseskab med NoFrost, 212 liter og SuperFreeze
Fuldt integrerbart fryseskab fra Siemens med fladhængsler og en stor kapacitet på 212 liter. En premium løsning til dig, der ønsker et moderne indbygget fryseskab med høj brugervenlighed, god plads og effektiv nedfrysning.
Stor kapacitet og overskuelig opbevaring
Med 212 liter får du god plads til organisering af frostvarer. Fryseskabet er indrettet med 7 opbevaringsrum, herunder 5 gennemsigtige fryseskuffer, som giver et klart overblik over indholdet, samt 2 praktiske vippehylder.
BigBox til større frostvarer
De 2 BigBox-skuffer giver ekstra rummelighed til store portioner, kød eller større fødevarer, så du nemt kan opbevare større indkøb.
NoFrost – ingen manuel afrimning
Med NoFrost-teknologi slipper du for besværlig afrimning, da systemet automatisk forhindrer isdannelse og sikrer optimal drift og mere plads i skabet.
SuperFreeze og effektiv nedfrysning
SuperFreeze-funktionen sikrer hurtig nedfrysning af nye varer og hjælper med at bevare madens kvalitet ved at stabilisere temperaturen hurtigt.
TouchControl og præcis styring
Det elektroniske TouchControl-panel giver dig nem og præcis temperaturstyring direkte fra toppen af skabet.
Fuldt integreret design
Fryseskabet er fuldt integrerbart og designet til montering af køkkenlåge med medfølgende fladhængsler, så det passer sømløst ind i dit eksisterende køkken.
| Energimærke | E |
|---|---|
| Leveringstid | På Lager: 1-3 hverdages levering |
| Farve | Hvid |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/SIEMENS-GI81NVEE1Produktdatablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/Siemens-GI81NVEE1.png |
| Kapacitet | 212L |
| Lydniveau | 35 dB |
| Vægt | 63 kg |
| Varenummer | GI81NVEE1 |
| Mål | H1772 mm x B558mm x D545 mm |
| Energiforbrug | 235 kWh/årligt |
| Klimaklasse | SN-N-ST-T |
| Vendbar | Ja |
| EAN | 4242003941713 |
| Dørhængsel | Venstrehængt m. fladehængsler |
| Styring | Touch |
| NoFrost | Ja |
| Integrerbar | Ja *Køkkenlåge medfølger ikke |
| Funktioner | SuperFreeze – VarioZone – BigBox |



