| Energimærke | B |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/sx75zx07ce-datablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/SX75ZX07CE-energilabel-1.png |
| Kapacitet | 14 kuverter |
| Vægt | 48,6 kg |
| Varenummer | SX75ZX07CE |
| Mål | H865 mm (max. 925) x B598 mm x D550 mm |
| Energiforbrug | 65 kWh |
| EAN | 4242003949405 |
| Belysning | Ja |
| Integrerbar | Ja fuld integrerbar (OBS front medfølger ikke) |
| Vandforbrug | 9 L |
| Bestikbakke øverst | Ja |
| Aquastop | Ja |
| Flexkurve | Ja |
| Tørringstype | Zeolith |
| Lydniveau | 40dB |
| Display | Ja i panel |
| Resttidsindikator | Ja |

Spar 5.200,00 kr.
Køb for minimum 1.999,- kr. og få en gratis Frandsen Cool gulvlampe til en værdi af 1495 kr med i dit køb
1 på lager
Siemens SX75ZX07CE fuldt integrerbar opvaskemaskine med Zeolith tørring og HomeConnect
SX75ZX07CE er en rigtig XXL top model og fuldt integrerbar opvaskemaskine fra Tyske Siemens.
Med topenergiklasse B, bruger denne fremragende Zeolith® opvaskemaskine mindst muligt vand og strøm, uden at gå på kompromis med sublime resultaterne.
Med et intensivt rengøringsområde i den øverste kurv, glassZone, som også er velegnet til sarte vinglas. Vario hængslet gør også maskinen ideel til specielle installations-krav.
Designet med elegante blå lysbjælke som lyser et blåt lys i venstre side af opvaskemaskinen under hele opvaskeforløbet.
varioHinge
En smart og fleksible hængselløsning, der gør at lågens dørpanel kan glide op, når opvaskemaskinens låge åbnes. Dermed, er der ikke længere behov for store mellemrum mellem frontpanelerne på køkkeninventar. varioHinge-løsningen passer perfekt til Ikea og Kvik køkkener, da den forhindrer at dørpanelet rammer bunden og gulvet. Med varioHinge, kan du montere opvaskemaskinen med en sokkel på op til 5 cm.
✓ Sikker og skånsom rengøring af dine mest værdifulde krystalglas – glassZone.
✓ Op til tre gange så hurtigt, når som helst og hvor som helst kan aktiveres takket være Home Connect-appen og varioSpeed Plus funktionen efter behov.
✓ Høj brugervenlighed, effektiv glasbeskyttelse og hurtig ilægning og tømning – flexComfort kurve og skuffer.
✓ Overkurv med tre højdejusterbare niveauer – rackMatic giver dig fleksibilitet og plads til de høje tallerkner og glas.
✓ Alle mulige kurvindstillinger kan ses med det samme takket være de TouchPoints blå markeringer i opvaskemaskinen.
| Energimærke | B |
|---|---|
| Leveringstid | På lager: 1 hverdags levering ved bestilling inden kl 12 |
| Garanti | 2 år |
| Produktdatablad | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/sx75zx07ce-datablad.pdf |
| Energilabel | https://vildmedlys.dk/wp-content/uploads/2026/04/SX75ZX07CE-energilabel-1.png |
| Kapacitet | 14 kuverter |
| Vægt | 48,6 kg |
| Varenummer | SX75ZX07CE |
| Mål | H865 mm (max. 925) x B598 mm x D550 mm |
| Energiforbrug | 65 kWh |
| EAN | 4242003949405 |
| Belysning | Ja |
| Integrerbar | Ja fuld integrerbar (OBS front medfølger ikke) |
| Vandforbrug | 9 L |
| Bestikbakke øverst | Ja |
| Aquastop | Ja |
| Flexkurve | Ja |
| Tørringstype | Zeolith |
| Lydniveau | 40dB |
| Display | Ja i panel |
| Resttidsindikator | Ja |



